Kursy tańca

Taniec użytkowy

Taniec użytkowy zwany inaczej tańcem imprezowym, weselnym lub tańcem "2 na 1" największą popularność zdobył w Europie.

Swą prostą a jednocześnie widowiskową formą i łatwością wyrazu przyciąga wszystkich amatorów tańca. Taniec użytkowy ma wielu sympatyków, zwłaszcza wśród Panów. Dzięki niemu opanowują oni dość skomplikowaną sztukę prowadzenia partnerki, co w przypadku tańca w parach jest nieodzowne.

Taniec użytkowy pomaga zabłysnąć na parkiecie dzięki różnorodnej dynamice, widowiskowym obrotom i fantazyjnym figurom. Takie show na pewno przyciągnie uwagę i wzbudzi podziw u wszystkich oglądających.

Warto wybrać się na kurs tańca użytkowego, dzięki któremu zyskamy większą kontrolę nad własnym ciałem, poczujemy się pewniej na parkiecie i szybko dostrzeżemy, jak wielką przyjemność sprawia nam ta forma ruchu.

Taniec użytkowy coraz częściej wzbogaca się o motywy zapożyczone z innych tańców tj. salsa, mambo, samba czy jive.

Taniec towarzyski

Taniec towarzyski jest niepowtarzalną formą rozrywki, wywodzącą się z połączenia tańców ludowych z tańcami salonowymi.Jego historia sięga początku XX wieku.

Każdą odmianę tańca towarzyskiego wyróżnia pochodzenie, charakter, tempo i schemat ruchów.

Na kursie tańca towarzyskiego uczestnicy opanowują niezbędne podstawy, a więc 10 najważniejszych tańców w dwóch stylach. Do pierwszej grupy zaliczają się tańce standardowe tj. walc wiedeński, walc angielski, tango, foxstrot oraz quickstep. Drugi styl to tańce latynoamerykańskie czyli rumba, cha-cha, samba, jive oraz paso doble.

Warto choć na chwilę przenieść się do tej niezwykłej krainy tańca towarzyskiego.

Salsa w parach

Salsa jest tańcem latynoamerykańskim o afro-karaibskim rodowodzie. Ta wyjątkowa forma taneczna, którą znamy dziś, ukształtowała się w latach 70. XX wieku.

Właśnie w tym okresie muzykę i tańce afrykańskie zaczęto pomyślnie zestawiać z jazzem. Taniec ten jest bardzo popularną formą ruchu na całym świecie. W języku hiszpańskim słowo "salsa" oznacza pikantny sos. Jest to idealna metafora do mieszanki aromatycznych doznań, jakich dostarcza nam ten taniec.

Salsa to przede wszystkim święto energii i radości. Wykonywana w parach, prezentuje się szczególnie widowiskowo.

Kurs tańca dla narzeczonych

Wpisany w weselną tradycję, pierwszy taniec Młodej Pary ma symbolizować początek wspólnego życia i inauguruje weselną zabawę.

Warto się do niego odpowiednio przygotować, by stał się wyjątkowo harmonijną i spójną choreografią. Nauka pierwszego tańca pod okiem doświadczonego trenera to dobry pomysł dla par, które chciałyby w tym najważniejszym dla siebie dniu, zaprezentować się jak najlepiej.

Pierwszy taniec może być klasycznym walcem angielskim, wiedeńskim lub zmysłową rumbą. Najważniejsze, by sprawiał przyjemność Młodej Parze i radość zaproszonym gościom.

Latino mix dla Pań

Latino mix to ciekawa propozycja w naszej tanecznej ofercie. Te ogólno-ruchowe zajęcia są skierowane przede wszystkim do Pań. Bazują na takich stylach, jak salsa i mambo oraz na pozostałych latynoamerykańskich tańcach towarzyskich.

Latino mix to idealna forma aktywności fizycznej, która idealnie kształtuje i wyszczupla sylwetkę. Tańce latynoamerykańskie pomagają otworzyć się kobietom na dynamiczny ruch i zaakceptować własne ciało. Ponadto dodają pewności siebie, seksapilu oraz niesamowicie odprężają po ciężkim dniu w pracy. Polecamy!

Tango argentyńskie

Tango argentyńskie to jeden z najbardziej dynamicznych i gorących tańców.

Został zapoczątkowany w Argentynie oraz w Urugwaju. Nazywany potocznie kłótnią kochanków, wyzwala w tancerzach mnóstwo skrajnych emocji. Współczesne tango argentyńskie to historia miłości, namiętności oraz pasji, dominacji i uwodzenia. Taniec ten wykorzystuje nasze naturalne ruchy i pewien rodzaj improwizacji. Dlatego też jest tak swobodny w wyrazie.

Podczas tanga zauważalna jest bliskość, idealne zespolenie i współgranie partnerów tanecznych.

Zumba

Zumba jest fuzją tańców latynoskich i aerobiku. Ten innowacyjny system fitness to porywająca zabawa ruchem, która doskonale kształtuje sylwetkę, ale również zaraża optymizmem, każdego kto choć raz wybierze się na takie zajęcia.

Zumba opiera się na dość prostej choreografii. Świetna kombinacja ruchów wykonywanych w takt motywującej muzyki tworzą klimat doskonałej imprezy. W zumbie dostrzec można inspiracje takimi rytmami, jak: reggaeton, flamenco, merengue, samba, salsa, rumba, taniec brzucha a nawet twist.

Wspaniała zabawa gwarantowana!

Hip-Hop

Korzenie Hip-Hopu sięgają lat 60. XX wieku. Taniec, jaki kształtował się wraz z rozwojem tej kultury, opiera się dziś na mocnych fundamentach. Począwszy od stylu Breakdance, Breaking, aż po Popping i Locking. To nieustanna zabawa z nowymi krokami.

Hip-Hop Dance wciąż poszukuje ciekawych rozwiązań. Dlatego charakteryzuje go wielostylowość, która dopuszcza swobodę, dowolność i ciągłe eksperymentowanie, w poszukiwaniu indywidualnego stylu.

Hip-Hop pozwala w 100% wyrazić siebie poprzez taniec!

Taniec brzucha

Zwany inaczej tańcem arabskim lub orientalnym, należy do grupy najstarszych tańców świata. Jego zmysłowość, subtelność nie opiera się jedynie na samej sekwencji ruchów, ale polega przede wszystkim na wyrażeniu siebie.

Człowiek wykonujący Raks Sharki (taniec brzucha) staje się panem swego ciała. Wyzwala całą czerpiącą w nim energię, co często okazuje się pewnego rodzaju oczyszczeniem dla ciała i duszy. Taniec arabski dawno temu zarezerwowany był wyłącznie dla płci pięknej. Kobiety wyrażały poprzez taniec przede wszystkim radość życia. Dziś taniec brzucha ma znacznie szerszy zakres odbiorców, ale wciąż tę samą ideę. Naukę tej formy tańca może rozpocząć każda kobieta bez względu na wiek. Niemniej jednak uważa się, że dopiero dojrzałe kobiety, żony matki są najlepszymi tancerkami.

Taniec orientalny pomaga zaakceptować własne ciało i dostrzec jego najważniejsze atuty i piękno.

Bachata

Bachata pochodzi z gorącej Domnikany. Jest tańcem wyjątkowo romantycznym, zmysłowym i nastrojowym. W bachacie wiele figur tanecznych zaczerpniętych jest z salsy. Tancerze tańczą tu bardzo blisko siebie niemal ze złączonymi tułowiami.

W bachata, taniec jest rozliczany na 4. Sekwencja kroków jest dość prosta. Powoduje przemieszczanie się tancerzy na boki, do przodu i do tyłu. Właściwy charakter tańca tancerze osiągają poprzez kołyszące ruchy bioder oraz reszty ciała.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
  • YouTube