Taniec towarzyski Wrocław

Taniec towarzyski jest niepowtarzalną formą rozrywki, wywodzącą się z połączenia tańców ludowych z tańcami salonowymi.

Jego historia sięga
początku XX wieku…

Każdą odmianę tańca towarzyskiego wyróżnia pochodzenie, charakter, tempo i schemat ruchów. Na kursie tańca towarzyskiego uczestnicy opanowują niezbędne podstawy, a więc 10 najważniejszych tańców w dwóch stylach. Do pierwszej grupy zaliczają się tańce standardowe tj. walc wiedeński, walc angielski, tango, foxstrot oraz quickstep. Drugi styl to tańce latynoamerykańskie czyli rumba, cha-cha, samba, jive oraz paso doble. Warto choć na chwilę przenieść się do tej niezwykłej krainy tańca towarzyskiego.

Profesjonalna nauka 
tańca towarzyskiego

Niektórzy wybierają się na naukę tańca towarzyskiego, ponieważ potrafią już trochę tańczyć, lubią tańczyć, a przede wszystkim taniec sprawia im radość. Zresztą powodów jest cała masa, a są i tacy, którzy robią to ze względu na takie właśnie hobby. Wielu ludzi swoje zainteresowania kieruje w stronę konkretnego tańca, często jest to jednak taniec towarzyski.

Dziś wielu ludzi praktycznie w każdym wieku, decyduje się na naukę tańca, zapisując się w danym celu do profesjonalnej szkoły. Wówczas nauka ma miejsce pod okiem doświadczonych tancerzy instruktorów, którzy nadzorują wykonywane kroki, tak by poczatkujący tancerze podążali w tańcu do przodu i wciąż poszerzali swoje umiejętności. Dla niektórych taniec towarzyski jest bardzo ważny, dlatego solidnie się do niego przykładają, dążąc w ten sposób do doskonałości.

Tańcz
z partnerem

Profesjonalna nauka tańca towarzyskiego wiąże się z koniecznością posiadania partnera. Chcąc więc zapisać się do szkoły tańca, trzeba dokonać pewnych ustaleń co do tego z kim, a także co tańczyć. Co prawda można liczyć na to, że w danej szkole znajdzie się ktoś równie samotny i będzie stanowił parę do tańca, ale zdecydowanie lepiej jednak mieć już kogoś takiego. Wiadomo przecież, że taniec towarzyski jest tylko dla par i tak naprawdę posiadanie partnera jest w danej kwestii podstawą.

Każdy zainteresowany tańcem towarzyskim powinien wybrać na razie jeden taniec, który będzie tańczyć ze swoim partnerem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczyć się różnych tańców, ale należy to robić w stosownej kolejności. Tylko wtedy będzie można dojść do perfekcji. Nie każdy taniec towarzyski jest tak trudny, dlatego warto rozpocząć od najprostszych. Wówczas łatwiej będzie kontynuować naukę w dalszych etapach, decydując się na te znacznie trudniejsze, dla zawodowców i doświadczonych tancerzy.

Opanuj podstawowe kroki pod okiem specjalistów!
W tak dużych miastach jak Wrocław, można znaleźć szkołę nauki tańca, która zaproponuje konkretne tańce, a także przydzieli najlepszych instruktorów. To tam będzie można dowiedzieć się wszystkiego w danym temacie, pozyskać informacje dotyczące tego jaki taniec wybrać na początek i jak przygotować się do pierwszych lekcji.

Nie wiesz od jakiego kursu zacząć? Pomożemy Ci w wyborze.

Zapraszamy do naszej szkoły Tańca przy ulicy Armii Krajowej.

Roztańczymy Każdego!